Psyllium

12. července 2010 v 17:23 | Luna |  Typy
Ahojky, mým velkým pomocníkem je Psyllium (ne, že bych po něm zhubla, ale pokud máte podobný problém jako já, a to, když nejíte nic mastného a tučného, tak se "zabetonujete", tak tahle vláknina může pomoct  Vybrat si můžete z různých ochucených psyllií, kapslí, chlebů a tyčinek. Je to za pár korun, vydrží to na dlouho a dělá to divy  (doporučuji výrobky od Dr. Popova)

Psyllium (Jitrocel indický - Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii.
K léčení se využívá hlavně osemení (vyčištěné obaly semen - Plantago ovata husk), která jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu.

Psyllium je nejkvalitnější surovina pochází z Indie. Z této oblasti ho dováží firma Dr. POPOV v nejvyšší dostupné kvalitě. Každá šarže Psyllia je v ČR pečlivě testována v akreditované laboratoři po stránce kvality a mikrobiologie. Firma Dr. POPOV je také prvním úspěšným českým vývozcem Psyllia do Evropské Unie.

Psyllium je stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina, vzniklá vyčištěním semen obalů Jitrocele indického. Neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické přísady. V indické ajurvédě (tradiční indické medicině) se užívá přes 2 tisíce let. Psyllium dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice a není návykové. V trávicím traktu zvětšuje až 40 x svůj objem. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním - mechanickou silou jako píst - odsouvá z trávicího traktu škodlivé splodiny. Potenciální škodlivé (jedovaté a rakovinotvorné) látky jsou ve střevech gelem absorbovány a snižuje se tak jejich kontakt se sliznicemi žaludku a střev. Nabobtnáním Psyllia vzniká pocit "falešného zasycení" a zmenšuje se touha po jídle, což je důležité při snižování nadváhy.
Každodenní zdravá stolice je základem čistoty organizmu a u všech bez výjimky důležitým kritériem pevného zdraví. Správná stolice je nepáchnoucí, světlejší, hustá a má konzistenci jílu. V případech, kdy stolice tato kritéria nesplňuje, je vždy na místě užití Psyllia.
Více informací o Psylliu na www.psyllium.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackie Blackie | Web | 12. července 2010 v 18:35 | Reagovat

Ahoj Zlatíčko =o*
To jsem moc ráda, že s přítelem už to je v pořádku a že ty garden party jsi přežila =)
Ty moje jídelníčky nejsou nic extra, pořád mám hrozný výčitky (možná je to s tím horší než bylo) a nevím, jak se toho zbavit. Je to takový na nic. Dnešek se mi taky zrovna moc nepovedl. A kdybys věděla, jak mě štve ta váha... pořád na to musím myslet... Chtěla jsem, že se budu vážit jen jednou za týden, ale je to jako droga. Prostě vylezu ráno z postele a musím se zvážit, najím se -> váha, a večer než jdu spát tak zase. Hrůza. No zkusím to omezit aspoň na jedno vážení denně.
S tím pohybem se snažím, na postavě žádn´ý změny moc vidět nejsou.
Taky jsem se dívala na ty tvoje jídelníčky... Musím říct perfektní. Jen tak dál beruško :-* Uvidíš, mi to zvládneme. Jsi moje jediná naděje. Jen ty mi dáváš sílu v tom hubnutí pokračovat (teda spíš znovu začít). Děkuju :-*
Ta neděle se ti mocky povedla... No ono nejíst celý den vůbec nic je prostě takový na nic... a hlavně to vydržet...
Tak já zase letím. Měj se moc krásně a drž se. Mám tě moc ráda =o*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama