Červenec 2010

31.7.2010 (Sobota)

31. července 2010 v 19:42 | Blackie
Pro jistotu (protože jsem děsně pověrčivá xD) jsem si změnila strukturu označování článků s jídelníčkem... Když začít, tak uplně od začátku...

Tak a tady je ta dnešní nádhera .

Snídaně
Snídaně (x):
nic, spala jsem
Svačina
Svačina (9:00):
jogurt (100g = 95 kcal -> 128,5 kcal), kafe s mlíkem
Oběd
Oběd (14:45):
2 žbětačky zelný polívky, zmrzlina*
Svačina 2
Svačina (x):
nic
Večeře
Večeře (19:00):
jaj.. to se vážně nepovedlo... žběračka té polívky, jogurt, kousek sušenky -> vyzvraceno

Pití
Pití:
250ml kafe s mlékem, 4l vody se šťávou


Pohyb
Pohyb:
 • 2 hodiny bílení
 • 5 hodin mytí oken, linky, podlah, uklízení


*Tu zmrzlinu jsem nechctěla, ale přivezl mi ji mamčin přítel až domů, tak to jinak nešlo :(

No a to je tak asi všechno, dnešek se mi nijak extra nepovedl, ta zmrzlina, potom ta večeře... Hrůza Děs :( Důležitý je ale to, že jsem znovu začala psát alespon ty jídelníčky... Snad zítřek bude o něco lepší.. :) Páá :-*

Tak už dnes...

31. července 2010 v 9:48 | Blackie
Ahojky
Tak už dneska mám začít úplně znovu... Mám docela strach, že to nezvládnu.. Už se přeci nějakej ten pátek taky znám... Ale ne, musím to zvládnout... Nejhorší na tom všem je to, že moje tělo je rozdělené na 2 části... Jedna mě přemlouvá, abych nejedla, cvičila a hlavně hubla, ale ta druhá vždycky když se snažím 1. části vyhovět a opravdu hubnout mi vnucuje jídlo, nutí mě o něm přemýšlet, ochutnávat... a potom to končí přejedením... Asi jsem vážně magor.. Tenkrát (před půl rokem) jsem s hubnutím neměla končit. Nebylo pro mě tak těžké nejíst, nebo jíst jenom zeleninu, ovoce, sem tam jogurt... To ne, já kráva musela zkončit se vším, nabrat přes 10 kilo a když jsem se rozhodla znovu začít s hubnutím, tak to prakticky nejde. Kde je moje pevná vůle... sebekontrola?? Odpověď je jednoduchá... Je prostě pryč. Nedokázala jsem si ji vážit a takhle jsem zkončila... Patří mi to... Nejsem nic víc než tlustá blbá kráva, která se nedokáže ani ovládat (tím myslim v jídle)...
Ale dnešek zkazit nechci... i kdybych začala před měsícem, bylo by to pozdě... Musím začít znova... Musím!!!Nový začátek? Snad...

30. července 2010 v 19:58 | Blackie
Tak se vám znovu hlásím... Dnešek je takovej plnej obrázků... Nejdřív dessign (a to rovnou dvakrát ) a před chvilkou jsem malovala ložnici ve svém baráčku  Jupí... Tedka ještě půjdu rychle vybílit koupelnu, protože jak všichni (kteří se snažíme zhubnout) moc dobře víme... pohybu není zkrátka nikdy dost.
Já vím, říkala jsem, že začnu psát jídelníčky a snažit se o zhubnutí tak za týden nebo čtrnáct dní, ale nedokážu to. Asi je to na mě dlouhá pauza. Takže zítra. Nevím, jak ten jídelníček bude vypadat, ale pokusím se ho zveřejnit (teda nevím, jestli u mě nebude přítel ) ... Ať už to bude jak chce, zítra začínám. Jídelníčky, pohyb... Prostě všechno, znova a líp!
Chci zhubnout a budu pro to dělat vše co bude v mých silách.
Tak pro dnešek pá a já letím rychle ještě bílit .


Malinká změna dessíku :)

30. července 2010 v 16:09 | Blackie
Ahojky

Dneska se celý den tak nějak nudím a tak jsem ten volnej čásek věnovala alespoň tomu, abych trošičku předělala blog... Nový dess, klikací ikonky, nové menu... (= celkem 4 hodiny práce, protožže spoustu věcí jsem vůbec neuměla :D ) ... ještě musím dodělat rozcestníčky :) No nevím, jestli ten předchozí dessík nebyl lepší, tak ale malá zněma neuškodí a dát zpátky to jde taky vždycky :)
Tak doufám že se bude líbit :)

Redukční jídelníček

29. července 2010 v 2:18 | Blackie |  Typy

Jak sestavit redukční jídelníček

Při sestavování jídelníčku se snažte, aby Vaše tělo dostávalo i při redukci váhy vše, co potřebuje. Jídelníček by měl být pestrý a měl by obsahovat všechny základní živiny: bílkoviny, sacharidy a tuky, dostatek vitamínů, minerálů a vlákniny. Je nutné si však hlídat celkový denní energetický příjem, a to okolo 5000 kJ. Bez lékařského dohledu by neměl klesnout pod 4000 kJ!

Hlavní zásady pro sestavení redukčního jídelníčku

 1. Jezte pravidelně, jídlo si rozložte do 5 malých porcí v průběhu dne.
  Snídaně1000 kJ
  Svačina400 kJ
  Oběd1800 kJ
  Svačina400 kJ
  Večeře1400 kJ
 2. Nevynechávejte snídani.
 3. Hlídejte si denní příjem okolo 5000 kJ.
 4. Jídelníček by měl být pestrý.
 5. Omezte spotřebu cukrů a tuků.
 6. Jezte hodně nízkotučných mléčných výrobků, zeleniny a ovoce.
 7. Z jídelníčku můžete zcela vyloučit uzeniny a tučná masa.
 8. Dodržujte pitný režim.
 9. Pozor na potraviny, které mají T-G-E navigátor označený červeně.
 10. Začněte se více hýbat.

Jak sestavit dietu

29. července 2010 v 2:14 | Blackie |  Typy

Správný redukční jídelníček by měl být pestrý.

Z jídelníčku vyřazujte pouze potraviny s vysokým obsahem energie, a to především bohaté na tuky a sacharidy. Naopak jídla si vybírejte pokud možno ze všech druhů potravin.


pyramida

Dodržování redukční diety neznamená střídat několik málo druhů potravin v různých variacích. Takovýto jídelníček nejspíše dlouho nedodržíte, a i po úspěšném snížení hmotnosti Vám hrozí návrat k původním jídelním návykům a opětovný přírůstek váhy.
V nízkoenergetické dietě jsou důležité potraviny obsahující polysacharidy (tzv. komplexní nebo složené cukry), jako je chléb, rýže, těstoviny. Nejnižší obsah energie z příloh mají brambory.
Sacharidy by měly tvořit asi 55 % celkového obsahu energie.

Základem redukční diety je snížení obsahu tuků na 30 % celkového přijmu energie. Snížení obsahu tuků dosáhnete jednak výběrem vhodných druhů potravin, a rovněž použitím omezeného množství tuku při přípravě jídel. Všechny tuky obsahují dvojnásobné množství energie ve srovnání se sacharidy a bílkovinami, jsou tedy kaloricky dvojnásobně vydatné. Jejich sytící účinek je přitom nejnižší. Jednotlivé druhy tuků se přitom liší svým složením. Živočišné tuky obsahují nasycené mastné kyseliny a cholesterol, které mají nepříznivé zdravotní účinky. Rostlinné a rybí tuky v tekuté formě mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které kladně ovlivňují stav srdce a cév. Při ztužování rostlinných tuků těchto mastných kyselin ubývá a proto jsou vhodnější tuky tekuté.
Bílkoviny získáváme z poloviny z živočišných zdrojů, tedy z masa a masných výrobků, mléka a mléčných výrobků se sníženým obsahem tuku. Druhou polovinu by měly tvořit rostlinné zdroje, tedy luštěniny; obilné výrobky a zelenina.

Zelenina obsahuje velké množství vitaminů, minerálů a současně i vlákniny, která navozuje pocit sytosti a má příznivý účinek na metabolické poruchy prováze jící nadváhu. Denně ji zařazujte nejméně 2-3 x (cca 300 -400 g/den). Nezapomeňte na 1 porci ovoce denně.
V neposlední řadě se soustřeďte i na dostatečný přfjem tekutin ve formě neslazených nápojů
(neslazená a minerální voda, ovocné čaje).

Správně sestavený redukční jídelníček by se měl pohybovat mezi 4000 - 6000 kJ. Bez lékařského dohledu by neměl klesnout pod 4000 kJ.

Změňte své jídelní chování


Zde pro vás máme několik základních a důležitých rad jak se správné stravovat a čeho se naopak při jídle vyvarovat.

 • Rozdělte svůj denní energetický příjem nejlépe do 5 porcí. Poslední jídlo jezte 4 hodiny před usnutím.
 • Jídlo si vychutnejte - nejezte rychle. Jezte u stolu - ne ve stoje, při jídle nečtěte noviny ani nesledujte televizi.
 • Nesnažte se dojídat celou porci za každou cenu. Doby, kdy nad Vámi stáli rodiče a nutili všechno sníst, jsou dávno pryč a jenom Vy jste pánem svého talíře!
 • Budete-li používat menší talíře, budou menší i porce.
 • Vyvarujte se nevědomého automatického pojídání v průběhu dne.
 • Rozlišujte pocit hladu od "chuti na něco". Jezte jen tehdy, když máte hlad.
 • Ze začátku si zapisujte si vše co během dne sníte - množství potravin a jejich energetickou hodnotu. Jen tak získáte přehled o přijaté energii.
 • Neponechávejte nevhodná a pro Vás "lákavá" jídla (např. cukrovinky, čokoládu, trvanlivé salámy apod.) volně dostupná, aby Vás nelákala ke konzumaci.
 • Při stravování v restauraci si z jídelního lístku vybírejte pro Vás vhodná jídla.
 • Různé oslavy, večírky či recepce jsou zkouškou Vaší pevné vůle. Prohlédněte si nabídku jídel a nápojů a vyberte si z nich ty, které Vám chutnají a současně splňují kritéria redukčního jídelníčku.
 • Dávejte přednost pokrmům vařeným před smaženými a před omáčkami, rovněž užívejte s mírou soli a koření.
 • Pokud Vás večer "přepadne" hlad, dopřejte si nízkoenergetické jídlo s vyšším obsahem vlákniny - např. zeleninový salát nebo ovoce.
 • Pocit nasycení "dorazí" do mozkového centra za 20 minut, dopřejte mu tuto cestu a nedojídejte se.
 • Nezapomínejte na pitný režim - denní objem přijatých tekutin by se měl pohybovat mezi 2,5 až 3 litry. Nejvhodnějším nápojem je čirá voda, minerální vody, ovocné čaje, ředěné ovocné šťávy


ŽENY
Věková kategorie19-34 let35-54 letnad 55 let
Energie (kJ)9 000-11 0008 500-10 0008 000
Bílkoviny (g)70-8065-7565
Tuky (g)65-8560-7555
Sacharidy (g)321-385308-353289

Doporučený postup při výběru potravin

 • Upravte si denní energetický příjem na zhruba 5 000 kJ a rozdělte jej do 5-6 porcí.
 • Dbejte, aby jídelníček obsahoval všechny základní živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy), vitamíny, minerály, stopové prvky a vlákninu.
 • Omezte potraviny, které poskytují pouze "prázdné jouly", tj. potraviny bohaté na cukry a tuky (především živočišné).
 • Zvyšte spotřebu zeleniny (alespoň 300 g denně) a dalších potravin s dostatečným obsahem vlákniny (ovoce, celozrnné pečivo, luštěniny).
 • Zařa.te do jídelníčku dostatek bílkovin. Jako zdroj bílkovin využívejte nízkoenergetické mléčné výrobky, libové maso (kuře, krůta, ryby, králík) a rostlinné bílkoviny (sója a ostatní luštěniny).
 • Dodržujte pitný režim - denně vypijte 2-3 litry tekutin, nejlépe neslazených nápojů (voda, ovocné čaje, minerálky, ředěné džusy).
 • Při snižování nadváhy by měl být energetický příjem nižší než energetický výdej, a proto je důležité zařadit i pohyb.
 • Potravinová pyramida napoví, jak postupovat při výběru potravin

Nevím jak dál...

29. července 2010 v 2:02 | Blackie
th

Ahojky

Těch posledních cca 30 článků, které jsem přidala (s tématy pro-ana aj.) jsem smazala... Moc jsem o všem přemýšlela, vím, že svůj názor měním poměrně dost často, ale tohle rozhodnutí je definitivní... Nebudu uznávat pro-ana ani nic podobného. Prostě ne! Když chci zhubnout, tak jedině zdravě, žádné hladovky, prostě nic takového! Už teď jsem si toho s PPP dost prožila a chci být zase "normální" tak jako jsem byla dřív.Zkusím se o to snažit. Musím si upravit jídelníčky a to nebude taky jen tak...
Výhrady ostatních k mé postavě jsou sice vážně hrozné, ale zbývají mi pouze 2 reálné možnosti. Buď se kvůli tomu budu nervovat, užírat se a přejídat dál a nebo si od základů překopu život, začnu žít zdravě, aby když se mi náhodou povede zhubnout nenastal jo-jo efekt.
S blogem samozřejmě nekončím, jen si dám nejspíš menší pauzu alespoň do doby, než budu mít svoje bydleníčko (tomu dávám tak nanejvýš týden no možná 2) ... a zároveň do doby, než se mi vrátí človíček, bez kterého se neobejdu... Luna bez Tebe to prostě nezvládám už vůbec... Berunko, chybíš mi tu ani nevíš jak ...
Takže jídelníčky budu zapisovat asi až cca za těch 14 dní (ono to je jedno, protože sem stejnak nikdo asi ani nechodí), ale třeba nějaké články ke zdravé stravě, inspirace atp. přidávat budu i dál
Tak to je asi tak vše... vysvětlení, proč jídelníčky tady nějaký čas (7 - 14 dní) nebudou

Změna pravidel :)

27. července 2010 v 19:46 | Blackie
Tak mě napadlo, že ty pravidla, která jsem dávala na začátku je už třeba obměnit. Spoustu z nich ani nedodržuji, takže tam jsou v podstatě zbytečně... Takže renovace


Strava
 1. Jíst co nejpomaleji a po co nejmenších porcích
 2. Vyhýbat se mastnému, tučnému, sladkému a masu (maso = hnus!! jen primitiv dokáže zabít neviné zvíře jen kvůli tomu, aby si dal večeři)*
 3. Zapisovat si pravidelně jídelníčky a počítat jejich energetickou hodnotu
 4. Jíst pravidelně a to pro začátek v tomto intervalu:
 • 07:00 - snídaně (do 150 kcal)
 • 10:00 - svačina (do 50 kcal)
 • 13:00 - oběd (do 200 kcal)
 • 16:00 - svačina (do 50 kcal)
 • 19:00 - večeře (do 200 kcal)

Pitný režim
 1. Co nejvyšší příjem tekutin (pamatuj!! hlad je převlečená žízeň ;) ))
 2. Nejméně 2,5l denně
 3. Pít vodu, zelený čaj, kafe + nizkokalorické nápoje

Pohyb
 1. Snažit se, aby příjem byl měnší nebo stejný výdeji
 2. Každý den udělat minimálně tato cvičení (s výjimkou dní, kdy jsem nemocná apod.):
 • 50x speciální sklapovačky
 • 50x dřepy
 • 50x sedy lehy
 • 10x kliky
 • 20x cvičení na nohy
Vážení atd.
 1. Vážit se a měřit každou neděli a veškeré údaje zapisovat do předem připravených tabulek na blog
 2. Každý týden se pokusit zhubnout co nejvíc, abych si co nejdříve splnila svůj sen - byla opět štíhlá a měla vypracovanou postavu jako dřív...
* toto platí samozřejmě jenom pro mně, je to jenom můj názor

Tak to je asi tak vše, doufám, že tyhle pravidla se mi budou dodržovat už o něco líp

Další důvod proč zhubnout... aneb totálně na dně

26. července 2010 v 19:57 | Blackie
Ahojky
Jsem vážně totální kráva... Teď už mám nevím kolik důvodů abych zhubla. Před chvílí mě navštívil můj ex přítel (chodili jsme spolu půl roku a i potom jsme zůstali v celku dobrými kamarády). Uvařila jsem mu kafe, prohodili jsme pár slov o tom jak se máme, co novýho... no a takový další obvyklý keci, až najednou, ani nevím, jak jsme k tomu zase došli, tak mi řekl větu: "No všimnul jsem si, že jsi pořádně přibrala"... V tu ránu jsem se snažila dělat jako by nic, on mě zná už dost dlouho a tak si samozřejmě všiml, že něco není v pořádku... Naštěstí brzy odjel... Je mi hrozně. Jen co odjel, už jsem to nevydržela a zase se rozbrečela... Proč jsem taková kráva a když už jsem měla skoro dokonalou postavu tak jsem s tím vším sekla   Proč??? Jak se mám těch kil zbavit?? Už to nejde... Nedokážu to  Radši bych tady ani nebyla... jsem ztracený případ... Vždycky jenom kupa slibů a ostatních keců typu od zítřka začnu znova, začnu se snažit, atd... já už prostě nemůžu dál...  Jsem kráva největší a k tomu totálně, ale totálně na dně. Jestli se nezměním, tak budu mít sama se sebou ještě dost velký problémy...  Chci být radši mrtvá než tlustá!!! Nenávidím se!!!

Kdo všechno mi řekl něco záporného k mojí postavě (tedy důvody proč zhubnout):
 1. Mamka (jednou jsem byla s ní v práci a když jsme viděli jejího kamaráda a seznámila mě s ním, tak jí začal vypravovat, jak jsem hubená a ona na to: "No jo, teď když přibrala aspoň 15 kilo..." Asi takhle nějak to bylo... Bylo mi z toho sice na nic, ale přešla jsem to, vysvětlila mi jak to myslela, teď už vím, že to byli jenom sprostý lži!! )
 2. Otec (viděli jsme se po Vánocích, tak jsem mu řekla, jen tak ze srandy... teda ty jsi pěkně přibral a on: "No vždyť ty taky" ... to měla být sranda - no pěkně blbá!)
 3. Přítel (jak už jsem psala do některého ze zveřejněných článků, tak mi jednou řekl i když to nebylo myšleno tak, jak to vyznělo: "Já jsem vedle tebe jak vyžle" to mě pořádně dostalo a od té doby je moje "sebevědomí" totálně v háji)
 4. Ex-přítel (dnes... viděli jsme se asi tak po půl roce a jak píšu o pár řádků víš... : "No všimnul jsem si, že jsi pořádně přibrala")
Možná to je tak trochu vše, ale jak se to tak nastřádalo, jsem z toho totálně hotová... tohle přeci není možný... Jsem jak prase... Dneska ještě možná přijdou nějaké (pro-ana) články a od zítřka začnu znovu a i když si budu chtět vzít něco k jídlu, tak si přečtu tyhle slova a budu vědět, že nesmím... už ne... Tlustý člověk neznamená pro nikoho vůbec nic... a to já jsem... mám toho tak akorát dost... !!! Od zítřka uznávám pro-ana... přesně tak, jak to bylo dřív.. Jenom díky tomu jsem zhubla a když už jsem byla v tom úžasném stavu, kdy jsem nemohla jíst, tak jsem se toho pomalu zbavila... tak už to nebude... nikdy... chci být hubená a budu!! Za každou cenu!! Nadobro končím s přejídáním!!!


Váhy & Míry 3.

26. července 2010 v 1:31 | Blackie
Váha a Míry Blackie
Ahojky
Tak tady jsou ty slíbené váhy a míry z této neděle... I když celý týden hodnotím jako jeden extrémní úlet v jídle a ve všem, musím přiznat, že ty míry mě docela překvapili... no a i ta váha... tohle jsem vážně nečekala... na prsou o 3cm víc, v pase o 2cm, zadek o 1 cm rameno o 2 (ale to je ve svalech díky tomu mému každodennímu stěhování baráku, na stehnech mám taky o trochu míň a z toho jsem překvapená úplně nejvíc ) No zajímavý ... Jen mě mrzí ten dnešek... vždycky když jsem s přítelem, tak to vypadá jak to vypadá ... No a vážení bude zase až za týden... doufám, že budou konečně znatelné alespoň nějaké malé pokroky ... No nic, tak zatím páDatumVáhaPrsaPasBokyZadekRamenoStehno*Lýtko
09.7.2010 66,510478921013061-54-4039
DatumVáhaPrsaPasBokyZadekRamenoStehno*Lýtko
18.7.2010 64,31017592992960-53-4038
DatumVáhaPrsaPasBokyZadekRamenoStehno*Lýtko
25.7.2010 64,510477921003159-52-4038
*stehno: tříslo-uprostřed-nad kolenem